25 Mar Zararlı gıdaları tespit eden en gelişmiş test – Vatan

vatan pinnertest

Pinnertest Genel Müdürü Emre Teker, sindirilemeyen ve vücuda zarar veren gıdaları tespit eden ‘Pinnertest Test Sistemi’ hakkında bilgi verdi.

 

Pinnertest nedir?

Öncelikle gıda intoleransı kavramının ne demek olduğunu açıklamak gerekir. Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok besin, vücudumuzda olumsuz etkilere yol açıp, kilo verememe, obezite, mide bağırsak şikayetleri, deri ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığa yol açabilir.

Bizim kendi kendimize anlamamızın neredeyse imkansız olduğu bazı gıdalar vücudumuzda sindirilemez ve bunun sonucunda gıda intoleransı oluşur.

Pinnertest parmak ucundan alınan kan ile vücudunuza zarar veren, sindirilemeyen yani intoleransınızın olduğu gıdaları tespit eden en gelişmiş test yöntemidir.

Dünya üzerinde en çok tüketilen 200 besin maddesi Pinnertest’in yurtdışındaki laboratuvarlarında incelenir ve bu gıdalardan hangilerine karşı  intoleransınızın olduğu detaylı bir rapor ile raporlanır.

Yaklaşık 2 hafta süren çok kapsamlı bir laboratuvar analizi sonucunda kişilere raporları ulaştırılır.

Alınan sonuçlar doğrultusunda insanlara ne gibi önerilerde bulunuyorsunuz?

Pinnertest’i kişiler daha çok kilo verememe, daha sağlıklı yaşama, mide bağırsak şikayetleri gibi nedenlerden yaptırıyorlar. Sonuçlar çıktıktan sonra doktor ve diyetisyen uzamanlar eşliğinde intoleransı olan besinleri belirli zaman dilimlerinde alternatif gıdalar ile değiştirerek beslenme planında bir düzenlemeye gidiliyor ve bu gıdalar bir süre tüketilmiyor ve sürecin sonucunda çok daha saglıklı kilo verebilme, gıda intoleransının tetiklediği bir çok rahatsızlıkta da düzelme gözlemlenebilmektedir.

Hangi ünlüler Pinnertest yaptırdı?

Elçin Sangu, Berrak Tüzünataç, Mert Fırat, Özge Özpirinçci, Yonca EvcimikDoğa RutkayDemet Evgar, Serkan Altunorak, Aslı Enver, Sinem Kobal, Ceyda Düvenci, Ayşe Özyılmazel.

Pinnertest Yaptıran Ünlüler İçin Tıklayınız.

Kaynak : www.gazetevatan.com