gıda intoleransı testi yaptıranlar

 

Sizlerden Gelen PinnerTest Yorumları

 

Tuğba hanım
Mayıs 2016 da Testin sonuçlandığı ilk gününde beri telefonda pozitif yaklaşımınız ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.
25 yıldır çeşitli rejim yöntemleri ile 80 kg ağırlığa düşemedim ve aç kalmama rağmen istediğim kilo ağırlığına ulaşamadım ve son dönemde şişmanlıktan gömleğimin düğmesi 3 kez patlayıp gömleğim yırtılınca sizin testi yaptırmaya karar vermiş idim.
Ayda 15 gün düzenli beslenebileceğim ev ve ofis dışında olarak yurtdışı seyahatlerinde olmama rağmen belirlediğimiz beslenme düzenine 4,5 aydır tam uydum.
Pinner testi sonucu sizinle dayanışma ile başladığım beslenme düzenim sonucu hiç spor yapmadan 13 kg zayıflayıp, hem kan testlerinde sağlığımda hissedilir olumlu gelişme hem de kan tansiyonumda normale dönüş ve de önemlisi görünüşten dolayı moral dolu bir hayatım oldu.
Bu haftadan sonra beslenme düzenine ilave olarak yüzmeye de başlayıp daha da sağlıklı olmayı planladım.
Her şey için sizin şahsınızda kurumunuza teşekkürler.
İyi çalışmalar

 

- Cevdet E.


 

 

1991 yılında pemfihus vulgaris teşhisi konularak 300 mg kortizon tedavisinde başlanıldı. Vücudumun her yerine yaralar vardı 25 sene kortizon tedavisi gördüm. Ama hiçbir tedavinin etkisini göremedim. Zaman zaman hastalığın seyrine göre kortizonlarım azaltıldı ve yükseltildi. Bu sene sadece yüz bölgesinde kaşıntılı kabuklu yaralar vardı. Yüzümü bile yıkayamıyordum. Pinner test sayesinde yüzümdeki yaralarda yanma ve kaşıntılar yok oldu kortizon şuan düşük olmasına rağmen iyileşmede çok büyük yol kat ettim. Herkese önererek birçok insanlara da yaptırmaları konusunda da yardımcı oldum. Çok ama çok memnunum bu testi yapanlara sonsuz teşekkür ederim

 
-Fatma İnceyılmaz-


 

Sayın yetkili, Bundan yaklaşık 4 ay önce gıda intoleransı testi yaptırdım gıda intoleransında. Kuzu eti,mantar, ananas, kekik  yasaklı maddeler çıktı tamamını kestim aynı gün diyetisyen gözetiminde eskiden yemediğim yemeklerinde yemeğe başladım toplam 89.5 kg dan 3,5 ay içersinde 72,4 kg düştüm şu anda eski şikayetlerinden eser kalmadı cok teşekkür ederim saglıcakla kalın.

Menderes M. D.


 

Merhaba, Gıda intoleransı testi sonucu bana gluten,maya,inek sütü,yumurta sarısı,yumurta beyazı ve kivi kırmızı hudutta çıkmıştı. 6 ayda gıdalarıma çok dikkat ettim ve 13 kg verdim.Son on günde 1kg daha verdim ve toplamda 14kg oldu…Çok faydasını gördüm,Kendimi çok iyi hissediyorum. Geçen ay genel sağlık check up’tan geçtim,doktorum sonucu beğendi ve iyi beslendiğimi söyledi…Çevremde birçok tanıdığımı size yönlendirdim,herkes bendeki büyük değişim karşısında çok şaşırıyor:) 70,3kg ile başlayıp 56,3kg’ya ulaşmak çok güzel bir duygu… Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sevgiler Dt Eda T.


 

Merhabalar, Size gıda intoleransı testinin olumlu sonucu neticesindeki gelişmeyi bildirmek istedim. Yaklaşık 5 yıl süresince artarak devam eden kilo alma sürecim mevcuttu ve 20 kilo fazlam oluşmuştu. Diyetisyenler, endokrinoloji uzmanları, spor ne denesem yine de istediğim sonuç olmuyor; hatta bir parça verilen kilolar artarak geri geliyordu… Çünkü ne yememem gerekiyorsa, onu yiyormuşum aslında diyet adına… Mart 2011 sonunda yaptırdığım gıda intoleransı testi neticesinde ise yaklaşık 6-6,5 ay gibi bir sürede insülin direncim olmasına karşın toplam 16 kilo verdim ve bunun yanı sıra sabah ağrılarım, sürekli şişkinliklerim, kronik yorgunluğum son buldu.. Çok çok teşekkürler.. :)

Aslı S.


 

Merhaba, Sadece intoleransım olan yiyecekleri keserek bir ayda 4,2 kg verdim, spor da yapamadığım halde :) yaklaşık 3 senedir ne denediysem bunu başaramamıştım!  Demek ki sebep buymuş :) Ve kendimi eskisinden çok daha iyi hissediyorum, ben şu son bir ayın öncesinde, tüm yediklerimden dolayı çok rahatsız yaşıyormuşum meğerse… Yaptığınız iş gerçekten çok önemli bence! Herkes her şeyi yiyemez, yememeli! Bunu öğrendim şu bir ayın sonunda :) Tüm yardımlarınız için çok teşekkürler… İyi çalışmalar diliyorum,

Müjde A.


 

Merhaba, Gıda intoleransı testini yaptırdım ve sonuçlarım 26/05/2011 tarihinde elime ulaştı. Soya ve Kajuya karşı intoleransımın olduğu, inek sütü, maya, kakao çekirdeği ve ıspanak gıdalarında da sınırda olduğum bir test sonucu ulaştı elime. İlk önce çok korktum, ben artık ne yiyeceğim diye. Ama diyetisyeniniz beni arayarak rahatlattı, bana ekmek ve peynir tarifi verdi. Ayrıca diyabetim için bile yememem gereken gıdalar hakkında ek bilgi verdi. Diyetisyeninize ayrıca teşekkür ediyorum. Ekmek tarifini birkaç kez denememe rağmen çok başarılı olamadım, yaptım ama yiyemedim, ben de ekmeği hayatımdan tamamen çıkarttım. İnek sütü yerine keçi sütü içiyorum, çok lezzetli :-). Dondurmayı da hayatımdan çıkarttım, zor oldu ama memnunum. Kendimi zinde ve daha hafif hissediyorum. Şikayetlerim olan, karın şişliği, ödem ve yemek sonrası rahatsızlığım geçti. Kilo problemi olan birisi olarak 1.5 ayda 6 kilo verdim. Kilo vermemin dışında beni asıl mutlu eden karın bölgesindeki şişliğimin kayıp olmasıdır. Arkadaşlarım zayıflamışsın dediklerinde ben henüz kilo vermemiştim. Uyguladığım diyet sonrası daha rahat bir uyku düzenim oluştu. Gıda intoleransı testi yaptırdığıma çok memnunum, herkese tavsiye ediyorum. Tüm çalışanlarınıza teşekkür ederim.

Selma E.


 

Gıda intoleransı testi Türkiye yetkilisine, 3 hafta önce, buğdaya karşı gıda intoleransımın olduğunu ve buğday içeren gıdaları tamamen diyetimden çıkarmam gerektiğini,gıda intoleransı testi sayesinde öğrendim. 20 yıllık hekimim, İstanbul’da özel muayenehanem de var. Hemen hemen 30 yıldan beri devam eden nörodermit adını koyduğum el sırtı,dirsekler,yanaklar,yanlarım ve diz altında olan şiddetli, rahatsız edici- ama keyif de verici – KAŞINTILARIM vardı. Buğday içeren gıdaları terk ettiğimden beri hızla kaşıntılarım düzeldi. İyileştim. Hastalarıma gıda intoleransı testini öneriyorum. Sürekli nezle, kilo alamama, ve çabuk yorulma şikayetlerime faydası olup olmayacağını da takip ediyorum. Kucak dolusu teşekkürler…


 

Değerli Yetkili, Testin sonuçlarına göre beslenmeye başlayalı 2 hafta oldu. ve çok şaşkın bir şekilde bendeki değişimleri izliyorum. Çünkü benim 15 yıldır sedeflerim var. Henüz iyileşti diyemem, ama iyileşmeye başladığından çok eminim; artık derimdeki kızarıklıklar, deri rengine dönmeye başladı. Derimdeki gerilme ve acımalar azaldı. Buna ek olarak, uzun zamandır 54 kilonun altına düşemiyordum ve yarım kilo verdim. Vücudumda bir rahatlama hissediyorum.Artık yemeklerden sonra tarif edemediğim o rahatsızlığı, damağımdaki tat bozukluğunu yaşamıyorum. Bu sonuçlara ulaşmamdaki katkınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Tamamen iyileştikten sonra yakınlarımı da bir bir ikna edip bu testi yapmalarını sağlayacağım inşallah. İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

Özgür A.


 

Gıda intoleransı testinin sonuçlarını alalı bir ayı geçti. Benim tahlillerimde gluten ve maya çıktı. 1 aydır bu ürünleri içeren hiç bir yiyeceği yemiyorum. Bu süre içinde hem 5 kilo verdim hem de vucudumda oluşan ağrılardan kurtuldum. Benden sonra arkadaşlarımda yaptırdı. Onlarda şu an memnunlar . Teşekkür ediyorum.

Ali H.


 

110-114kg civarındaydım. Test sonuçlarına uygun beslenmeye başladıktan sonra öğün aralarında oluşan acıkma krizlerim sona erdi. Abur cubur iştahım yok oldu. Kan şekerimdeki ani düşmeler artık olmuyor, dolayısıyla “elim ayağım titredi bişeyler atıştımalıyım” durumlarım yok. Yemek miktarına şimdilik aşırı bir özen göstermesem de kilomda 102 civarına geri çekildi. Çevremdekilerin dikkatini çekecek kadar şişkinliğimde azalma oldu. Teşekkür ederim.

Dr. Gökalp O.


 

Merhabalar, Ben iyileştim ama ilk bir ay dışında herhangi bir diyet uygulamadım. Duygusal hayatımda son üç ayda bir takım değişiklikler oldu, o yüzden bu günlerde kendimi daha sevinçli ve mutlu hissettiğim için olsa gerek herhangi bir diyet  yapmadan her şeyi yiyerek egzamalarımı alt ediyorum. İlginize teşekkürler… Sevgiler…

İlknur M.


 

Merhabalar, Gıda intoleransı testini yaptırmamdaki amaç bir çok kronik hastalıklarım vardı (hipertansiyon,tip 2 diabet, hiperlipidemi, koroner arter hastalığı) ve kilo sorunum vardı. Gıda intoleransı testi sonuçlarına göre beslenmemi düzenledikten sonra kilo ile ilgili sorunumda herhangi bir iyileşme olmadı ancak glutensiz beslenmeye başlayınca kan şekerimde anlamlı düşme oldu ve buna bağlı periferik nöropatimde azalma oldu. Saygılar

Naciye V.


 

Merhaba, Gıda intoleransı testini yaptırmadan önce süte karşı vucudumun bir hassasiyet gösterdiğini biliyordum. Test yaptırdıktan sonra inek sütü ve ürünlerine karşı intoleransım olduğunu öğrendim. Şimdi inek sütü ve ürünlerini kullanmamaya gayret ediyorum. Kendimi daha hafiflemiş hissediyorum. İlginize teşekkür ederim. Saygılarımla.

Özlem İ.


 

Merhabalar, Gıda intoleransı testi sayesinde antihistaminiklerden kurtuldum. Gaz problemleri yok oldu.Çok daha rahat ve huzurluyum. Size ve tüm ekibinize teşekkür ediyorum. Tüm çevremdekilere testi öneriyorum. Bir ay içinde 4 kilo verdim. Eminim ki devam edecek çünkü yasak olan gıdaları tamamen çıkardım hayatımdan. Tekrar teşekkürler ve saygılar.

Alev S.


 

Sayın yetkili, Ben 4 yaşındaki kızıma (Ceren D.) yaptırdım. Egzamaları vardı, el ve ayaklarında.Vucudunda da kabartılar oluşmuştu. Tüm vücudunu saracak diye çok korkmuştuk. Gıda intoleransı testini ilk Saba Tümer’in programında duyduk ve hemen yaptırmaya karar verdik. Bizim için çok şanslı bir dönemdi. Çünkü bu testi yaptırmak için istanbul’a gitmemiz gerekmedi. Bir diyetisyenle anlaşılmıştı ve İzmir’de ilk bizden kan alındı. Çok memnun olmuştuk. Bunun içinde ayrıca teşekkür ediyorum.Test çok kısa sürede sonuçlandı ve ayrıntılı bilgiler mail adresime gönderildi.Kızımın yumurtanın beyazına, sarısına, kırmızı ete, inek sütüne, dil ve pisi balığına karşı alerjisi vardı. Bu yiyecekleri kestik ve alternatiflerini kullanmaya başladık.El ve ayaklardaki yaraları geçti.Çok memnun olduk.En kısa sürede kendime de yaptırmayı planlıyorum benimde karnımda yemeklerden sonra şişlikler oluyor.Ellerim şişiyor.Bazı şikayetlerim var. Sanırım yiyeceklerle ilgili.Çevremdeki herkese bu testten bahsediyorum.Kızımın hikayesini anlatıyorum. Ben kızım adına çok seviniyorum çünkü et, süt, yumurta ve dil balığı bizim için vazgeçilmez besinlerdi. Ne kadar cildine kremlerde sürsek kısa süreli tedaviler olacaktı. Yalnızca egzamayı tetikleyen besinlerden uzuk duracaktık: domates, ekşi meyveler, turşu, baharatlar vb. gibi ama asıl bize dokunanlar belki de aklımıza gelmeyecekti. Kızımın psikolojisi bozulmadan bu hastalıktan kurtulduk. Kısacası teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar diliyorum. İnsanları bu testten haberdar etmeye devam ediyorum.

Ege Üniversitesi – Uzman Personel 


 

Gıda intoleransı testi sonrasında sağlığımda gerçekten benim için yaşam standardımı değiştiren gelişmeler oldu. En önemli sıkıntım üritikerdi. 11 ay boyunca İstanbul’un en büyük hastanelerini ve en iyi dermatologlarını ziyaret ettim. Aylarca günde 5 adet antihistaminik kullandım. Malesef sıkıntıma bir çözüm bulunamadı. Bunun yanısıra migren, sindirim sistemi sıkıntıları, yorgunluk ve uyku düzensizliği gibi şikayetlerimde vardı. Ancak bunların hepsinin bir gıda maddesi yüzünden olabileceği aklımın ucundan geçmezdi. Tüm bunlara ilave olarak diyet ve spor yapmama rağmen kilo vermekte çok zorlanmaktaydım. Birşeyleri yanlış yaptığımı düşünerek beslenme uzmanına başvurdum. Onun önerisi ile yaptırdığım test sonucunda yumurta ve fındık-fıstık grubuna intoleransım olduğu ortaya çıktı. Bu gıdaları hayatımdan tamamen çıkardıktan 2 hafta sonra yukarıda saydığım tüm sıkıntılarımdan kurtuldum. 3 ayda 11 kilo verdim. Herşeyden önce gereksiz yere günde 5 adet antihistaminik almıyorum artık. Sağlıklı ve zinde bir yaşama kavuştum. Bu konuda öncelikle diyetisyenime sonra da bu testi Türkiye’ye getirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizleri birçok arkadaşıma tavsiye ettim. İyi çalışmalar dilerim,

Ezgi K.


 

Merhaba, Gıda intoleransı testi sonuçlarını aldığımdan beri yaşam kalitemde etrafımdaki herkesin farkettiği bir değişim oldu. Şiddetli ve kronik egzamadan muzdariptim, 10 yılı aşkın süredir kortizon kullanıyordum ve egzamaya bir de kortizonun yan etkileri ekleniyordu. Gıda intoleransı testi sonuçlarına göre yaptığım diyet sayesinde 6 aydan beri kortizonlu krem de kullanmıyorum. Egzamalarım kayboldu, kortizonun etkileri de geçmeye başladı. Gıda intoleransı testini yaptırmanın bu kadar kolay ve hızlı olmasını beklemiyordum. Saygılarımla,

Merve A.


 

Merhaba, Bana yememem için önerilen gıdaları kestikten sonra yavaş yavaş karnımdaki ağrı geçti. Daha sonra gaz ve şişkinlik problemim azalmaya basladı. Zaman zaman ishal gibi olurdum. Bu şikayetlerimin geçmesi 1,5 hatta 2 ayı buldu. Şimdi çok çok iyiyim. Hayat çok rahatmış benim haberim yokmuş. Artık daha önce gaz yapıyor zannedip te yemedigim kuru fasulye, nohut, portakal, turp falan gibi yiyecekleri rahatlıkla yiyorum ve çok enteresan hiç ne bir şişkinlik ne de gazım oluyor. Bu nedenle Gıda intoleransı testini yaptırmakla çok doğru karar vermişim. Sizlere sonsuz tesekkurler. Selamlar

Nevin B.


 

Sevgili Yetkili, Bugün Gıda intoleransı testini uygulamaya başlayalı tam 72 gün oldu. Sadece yasak olan şeyleri diyetimden çıkararak (serbestlerde hiçbir kısıtlama yapmadan, dilediğim kadar yiyerek ve spor yapmadan) tam 12 kilo verdim ki geçen 10 yılda denemediğim diyet ve spora rağmen ulaşamadığım bir rekordur bu. 13 yıldır değişik ilaç kombinasyonları ile kontrol altına almayı zor bela başardığım tansiyonum (diyete başladığımda 4 çeşit ilaçla regüle idi) artık 2 ailçla regüle oldu. Yıllardır görmediğim 100/80 – 100/70 gibi değerlere düştü. Yine yıllardır ilaçlarla ve diyetle kontrol altına alamadığım kolesterolüm son 1 aydır kolesterol ilaçlarını kesmeme rağmen normal düzeylerde seyrediyor. Yine yıllardır yüksek olan karaciğer enzimlerim (yağlanmaya bağlı ilk defa normal düzeylere indi. Çok fazla alkol almama sosyal bir içici olmama rağmen onca yıl yüksek çıkmasına bir doktor olarak akıl sır erdirememiştim. Bütün bunların sonucu doğal olarak moral ve motivasyonum da hissedilir düzeyde iyileşti. Mail grubumdaki 150 kadar doktor arkadaşımla paylaştım ve bütün tanıdıklarım beni gördüklerinde doğal olarak soruyor ve herkese Gıda intoleransı testi yaptırdığımı diyorum. Böyle bir şeyin varlığından haberdar ve tavsiye ediyorum. Çok teşekkür ederim. Testin ücretine değer ve ayrıca bir defaya mahsusu verilen bir ücretle hayatınız boyunca önünüzde olacak bir yol haritanız oluyor, tekrar tekrar teşekkür eder, saygılarımız sunarım.

Dr. Bahri Y.


 

Selamlar, Bir doktor olarak ergenlik çağımdan beri alerji sorunlarıyla yaşamak beni yormuştu. Gıda intoleransı testi ile tanışınca, beni rahatsız eden besinsel etkenleri ortadan kaldırma şansım oldu. Yemek sonrası şişkinlik olmadan, kaşıntılarla uğraşmadan, döküntülerin geçmesini beklemeden yaşamak çok güzel bir duygu, her arkadaşıma tavsiye ediyorum bence herkes yaptırmalı. Sağlıkla kalın

Aslı Y.


 

Gıda intoleransı testi şirketi yetkililerine, Dört ay önce yaptırdığım testin sonucu mayalı gıdalar,yağlı balıklar,kaju,mısır zararlı olarak belitilmişti.Bunları hayatımdan tamamen çıkadım.Şimdi çok rahatım.Ben kabızlık,bağırsaklarımda aşırı gaz oluşu ve ödemden şikayetçiydim.Şu anda hiç bir şikayetim yok. Peynirimi ve ekmeğimi mayasız olarak kendim yapıyorum.Mısırözü yağı kullanıyordum.Onu da artık kullanmıyorum. Aynı testi eşim de yaptırdı.Ona da havuç ve yağlı balıkların dokunduğu belirtildi.Ben kış aylarında havucu hemen her yemeğin içine katardım.Eşimde sürekli bir kaşınma vardı.Bazen kol ve bacaklarında kaşınmadan dolayı yaralar oluşurdu.Havucuda hayatımızdan çıkardık.Bu kış eşimde çok rahat. Teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim.

Selma G.


 

Gıda intoleransı testi sonuçlarını almamla birlikte hayatımdaki değişikliğe ben bile inanamıyorum ve tesadüfen bilgimin olduğu bu testle ilgili insanların bilgilendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Yoğun ödem problemiyle birlikte,gaz ve sindirim problemlerleri yaşıyordum, kendimi bildim bileli… Tatlı krizlerim,zaman zaman şişliklerim oluyordu…hatta ruhsal olarak bile kendimi dingin hissetmiyordum…elbette kilo fazlam da vardı..insan yaşamında beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bu test sonucu anladım… Henüz kısa bir süre geçmesine rağmen,kendimi öyle iyi hissediyorum ki… Öte yandan çok da üzülüyorum yıllarca verdiğim nafile zayıflama çabalarına… Vücudum için anahtar oldu gıda intoleransı testi.

O kadar hızlı değişimler olmaya başladı ki hergün şaşırıyorum. Ödemlerim hızla boşalıyor,artık nefes problemim yok,duygusal dalgalanmalarım yok,tatlı sevmiyormuşum ben meğer,besin intıolensımdan dolayı kan şekerim dengesini yitirmiş,artık hiç tatlı yeme arzusu hissetmiyorum… Uyku kalitemin de değiştiğini belirtmeliyim… Zayıflama yöntemi her ne olursa olsun,bu testi yaptırmadan başarıya ulaşmak imkansız…örneğin diyet listesindeki iki basit öge :bir dilim kepekli ekmek ve bir kibrit kutusu peynir.her ikisine karşı da intoleransım varken nasıl sağlıklı olabilirim ki? Ya da maydonoz,bol yeşillik faydalı tabi ama,bana iyi gelmediğini maydonuzun bu test sonucu anladım… Pek çok arkadaşıma bu konuda şaşkınlığımı ifade ediyorum, mutlaka yaptırmaları gerektiğini söylüyorum.

Konu maliyete geliyor hepsi bir duraksıyorlar.Oysa zayıflama dünyasında haksızca elde edilen rantların yanında gıda intoleransı testine  ödediğiniz öyle büyük birşey de değil. Hangimiz ne olduğunu bilmediğimiz karışımlar almadık bitkisel adı altında? hangimiz sağlığımıza zarar vermesi pahasına ilaçlar kullanmadık? bu test ise sağlığınızı size geri veriyor…temennim özellikle sindirim problemi olan ve fazla kilolu insanların mutlaka ama mutlaka başarmak üzere çıktıkları yola, ilk adımı gıda intoleransı testi ile besin intoleranslarını tesbit ederek çıkmaları… Teşekkürler.

Ecz.Şule G./Bursa


 

Merhabalar, Öncelikle böyle başarılı bir çalışmayı Türkiye’ye getiren ve bizlere bu teste ulaşmamızı sağlayan tüm Gıda intoleransı testi ekibine çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız.

Konya’da yaşıyorum ve burada bir kliniğimiz var.Kendim gıda intoleransı testi  ile tanıştıktan sonra bu imkanı hastalarımıza da sunmak istedik ve birçok hastamıza kliniğimizde gıda intoleransı testi yaptık.Gelen sonuçlar doğrultusunda tüm hastalarımızın test sonrası takiplerini yaptığımızda aldığımız sonuçlarımız inanılmazdı.

Bunlardan birkaçını aşağıda sizlerle paylaşmak istiyorum. *Kilo vermek isteyen hastalarım vücut ödemlerinden kurtulduktan sonra kilo vermeye ve daha sağlıklı olmaya başladılar.Psikolojik olarak moralleri çok çok iyileşti. *Aşırı derecede terleme problemi olan hastalarımız vardı.Bu kişiler kıyafetlerini giydiklerinde yarım saat içinde sanki suya girip çıkmış gibi oluyorlardı.

Veeeee gıda intoleransı testi sonrasında hiçbir şekilde terleme problemleri kalmadı. *Reflü ve çok fazla şekilde geğirme problemi olan hastalarımız vardı.Ama geğirmeleri öyle böyle değildi. Gıda intoleransı testi sonrasında gördük ki kişilere en çok dokunan şey mayaymış ve şu an çok sağlıklılar. *Uyku apnesi ve astım-koah rahatsızlığı olan bir hastamız vardı.Steroidinden tutunda aklınıza gelebilecek her türlü ilaç kullanılmış olmasına rağmen çok fazla sonuç alınamamıştı.Gıda intoleransı testi sonrasında kişinin semptomları çok azaldı ve şu an artık çok rahat bir uyku düzeni mevcuttur. *Ve tabiki bu testi kendimde yaptırttım.Kendimde taşikardi problemim vardı Testin sonrasında gelen sonuçlara göre beslenme düzenimi oluşturdum.Dakikada 130-135 atan nabzım artık 85-95 arası atıyor.Bu benim için müthiş birşey.

Kalp yorgunluğum çok oluyordu artık bu şikayetimden kurtuldum. Yani bu kadar bilgiyi yazdım ama işin kısaca özü şu birçok kişi çıktı testi yalanladı.Olamaz dedi.Eğer bunlara inanmayanlar varsa ben seve seve görüşüp kendilerine bilgi verip hatta hastalarımızla bile görüştürebilirim.Çünkü herşey ortada.Daha sağlıklıyız. Teşekkürler.

Ecz.Reyyan Ş. – Konya


 

Merhabalar, Gıda intoleransı testi yaptırmadan önce pozitif bir sonuç alabileceğim konusunda şüpheliydim açıkçası, fakat test sonuçları geldikten sonra ve tüketmemem gıdalar, maddeler, içecekleri kestikten sonra yaşam kalitemde gözle görülür ve daha önemlisi benim kişisel olarak hissettiğim üst seviyede pozitif değişmeler oldu. İlginize teşekkür ederim ve yakınlarımada bu testi tavsiye ediyorum. Saygılarımla,

Nedim M.


 

Merhaba Ben Dr. Merih G. Gıda intoleransı testi sonuçlarım bana geleli yaklaşık 2.5 hafta oldu test sonucu intolerans olan yiyecekleri yaşamımdan uzaklaştırdım günde ortalama 1200 kalorilik bir diyetle bu süre içinde 2.5kg kaybettim bu nedenle çok mutluyum İdeal kiloma ulaşana kadar bu sistemi uygulayacağım Tabii ki sonrasında da devam. salatalık biber dere otu gibi bana hiç zararı olmadığını düşündüğüm yiyeceklere karşı intolerans beni çok şaşırttı. Maya intoleransı ise peynir ve şarabın :)) hayatımda uzaklaşmasına neden oldu Ne yapalım başka yiyecek ve içecek alternatiflerine yönelmemi sağlayacak teşekkürler iyi çalışmalar.

Dr. Merih G.


 

Eskisi gibi uyku hali kalmadı, şimdi daha geç yatabiliyorum. Akşamları ağır uyku bastırmıyor. Yorgunluk bezginlik halim geçti.

Ufuk Ö.


 

İyi günler, Gıda intoleransı testi sonucunu aldığımdan bu yana yaşamımda ve beslenme alışkanlığımda pek çok şey değişti.Daha önce yararlı diye yediğim bazı besinlerin bana hiç de iyi gelmediğini öğrendim. Sizin önerilerinize göre beslenmeye başladım. Hipotiroidim olduğu için kilo vermem çok zor. Dün tam iki hafta oldu ve ben 2.5 kg verdim. Geceleri daha rahat uyuyorum. Kendimi daha iyi hissediyorum. Teşekkürler.

Bircan D.


 

Merhabalar, Bende size telefonla ulaşıp memnuniyetimi bildirmek istiyordum. Gelen sonuçlarınızı ciddiye aldım ve beslenmemden o gıdaları çıkardım. İnanılmaz bir şekilde bütün şikayetlerim ortadan kalktı.Daha önceleri bir çok doktora gitmeme rağmen şişkinlik problemime bir çözüm bulamamıştım.Ama artık hiç şişkinlik sorunu yaşamıyorum.Üstelik daha önceleri çok uğraşmama rağmen kilo veremezken şimdi sadece o gıdaları beslenmemden çıkarmamla birlikte 4 kg verdim.Yani yaşam kalitem arttı, mutluyum ve sağlıklıyım.Bu yüzden size çok çok teşekkür ediyorum.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Serap E.


En Gelişmiş Gıda İntoleransı Testi pinnertest

 

 

Gıda intoleransı kilo ilişkisi

 

 

incelenen-gida-icecek-listesi