04 Nis Pinner test ne işe yarıyor?

gazette haber pinnertest

1- Sosyal medya Birçok ünlünün sayfasında gördüğümüz Pinnertest nedir?

Pinner Test dünyanın en güvenilir gıda intolerans testidir.

2- Gıda intolerans nedir?

Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir çok besin, vücudumuzda olumsuz etkilere yol açıp, kilo verememe, obezite, mide bağırsak şikayetleri, deri ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa yol açabilir. Bizim kendi kendimize anlamamızın neredeyse imkansız olduğu bazı gıdalar vücudumuzda sindirilemez ve bunun sonucunda gıda intoleransı oluşur.

3- Pinnertest nasıl yapılıyor?

Pinner test parmak ucundan alınan kan ile vücudunuza zarar veren, sindirilemeyen yani intoleransınızın olduğu gıdaları tespit eden en gelişmiş test yöntemidir.

4- Pinnertestte kaç gıda inceleniyor?

Dünya üzerinde en çok tüketilen 200 besin maddesi Pinnertest’in yurtdışındaki laboratuvarlarında incelenir ve bu gıdalardan hangilerine karşı intoleransınızın olduğu detaylı bir rapor ile raporlanır. Yaklaşık 2 hafta süren çok kapsamlı bir laboratuvar analizi sonucunda kişilere raporları ulaştırılır.

5- Pinner Test Hangi Noktada hayatımıza giriyor?

Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok besin, vücudumuzda olumsuz etkilere yol açıp, kilo verememe, obezite, mide bağırsak şikayetleri, deri ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa yol açabiliyor. İşte Gıda intolerans testi PinnerTest bu noktada devreye giriyor ve vücudumuzuna zarar veren ve size kilo aldıran gıdaları öğrenmemizi sağlıyor.

6- İnsanlar neden bu testi yaptırmalı?

Dünya sağlık örgütü verilerine göre dünya nüfusunun yarısında gıda intoleransı bulunuyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş, gıda intoleransı var ve bu rakamın 2015’te 2.5 milyara ulaştığısöyleniyor . Bu çok ciddi bir rakkam ve gıda intolerasını bilmeyen kişiler çeşitli rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabiliyor. Pinnertest ile kişiler kolaylıkla gıda intoleransına yol açan gıdaları öğrenebilir ve uzmanlar eşliğinde bu besinleri belirli sürelerde hayatlarından çıkartarak rahatsızlıklarından kurtulma noktasında PinnerTest’den destek alabilirler.

7- Alınan sonuçlar doğrultusunda insanlara ne gibi önerilerde bulunuyorsunuz?

Pinner Test sonuçları çıktıktan sonra doktor ve diyetisyen uzamanlar eşliğinde intoleransı olan besinleri belirli zaman dilimlerinde alternatif gıdalar ile değiştirerek beslenme planında bir düzenlemeye gidiliyor ve bu gıdalar bir süre tüketilmiyor ve sürecin sonucunda çok daha saglıklı kilo verebilme, gıda intoleransının tetiklediği bir çok rahatsızlıkta da düzelme gözlemlenebilmektedir.

8- Pinner Test kimler yaptırdı?

 

Birçok ünlü sanatçı Pinner Test’i yaptırıp memnuniyetlerini dile getiriyor. Murat Boz, Özge Özpirinçci, Elçin Sangu, Buğra Gülsoy ve Damla Sönmez, Aslı Enver, Ezgi Mola, Erkan Petekkaya, Hande Ercel, Sinem Kobal, Serkan Çayoğlu gibi çok fazla sayıda isim sosyal medya aracılığıyla Pinner Test yaptırdıklarını açıklayan ünlülerden. Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci test sonucunda susam, gluten, bal ve fındığa karşı intoleransı olduğunu söyledi ve yaşamını test sonuçlarına göre şekillendirdiğini açıkladı.

 

9- Pinner Testi nerde yaptırabiliriz?

Pinner Testi Türkiye’nin heryerinde yaptırmak mümkün.

10- Gıda intoleransı sonucu ortaya çıkabilecek başlıca rahatsızlıklar nelerdir?

Şişmanlık kilo verememe, migren, akne, kabızlık, başağrısı, depresyon, epigastrik ağrılar, ağızda yararlar, irritabl bağırsak sendromu, şişkinlik-gaz, kronik yorgunluk, ishal, uyku bozuklukları, cilt problemleri, üriker, sedef hastalığı.

 

Ünlüler neden Pinner Test yaptırıyor?

Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz birçok besin, vücudumuzda olumsuz etkilere yol açıp, kilo verememe, obezite, mide bağırsak şikayetleri, deri ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa yol açabiliyor. İşte Gıda intolerans testi Pinner Test bu noktada devreye giriyor ve vücudumuzuna zarar veren ve size kilo aldıran gıdaları öğrenmemizi sağlıyor. Nasıl mı? Şöyle ki, parmak ucunuzdan alınan kan 2 hafta süren kapsamlı labarotuvar analizi için yurtdışına gönderiliyor. Gelen sonuçlar doğrultusunda hangi besinlere karşı intoleransınız olduğunu kolaylıkla öğreniyorsunuz. Sonrasında ise uzmanlar eşliğinde bu besinleri belirli bir süre içinde hayatınızdan çıkarabiliyorsunuz.Özellikle kilo vermekte zorlanan ve mide bağırsak şikayetleri olan kişiler, cilt sorunlari yasayan ve şişkinlik, ödem problemiyle sıkça karşılaşanlar bu testten memnun kaldıklarını belirtiyorlar. Birçok ünlü satatçı Pinner Test’i yaptırıp memnuniyetlerini dile getiriyor. Murat Boz, Özge Özpirinçci, Elçin Sangu, Buğra Gülsoy ve Damla Sönmez, Aslı Enver, Ezgi Mola, Erkan Petekkaya, Hande Ercel, Sinem Kobal, Serkan Çayoğlu gibi çok sayıda isim sosyal medya aracılığıyla Pinner Test yaptırdıklarını açıklayan ünlülerden. Ünlü oyuncu Özge Özpirinçci test sonucunda susam, gluten, bal ve fındığa karşı intoleransı olduğunu söyledi ve yaşamını test sonuçlarına göre şekillendirdiğini açıkladı. Pinner Testi Türkiye’nin her yerinde yaptırmak mümkün.

 

KAYNAK : www.gazettehaber.com