01 Nis Pinner Test İle Daha Sağlıklı Yaşayın

pinnertest ile rahatsızlıklardan kurtulun

Ünlüler de dahil birçok kişi tarafından son zamanlarda büyük ilgi gören Pinner Test hakkında bilinmeyenleri sizler için araştırdık. Nedir, nasıl yaptırılmalı gibi cevapları bulabileceğiniz yazımızı okuyup Pinner Test’i yaptırarak daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyin!

Pinner test nedir?
Öncelikle gıda intoleransı kavramının ne demek olduğunu açıklamak gerekir.Yediğimiz ve sağlıklı olduğunu düşündüğümüz bir çok besin, vücudumuzda olumsuz etkilere yol açıp, kilo verememe, obezite, mide bağırsak şikayetleri, deri ve cilt rahatsızlıkları başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa yol açabilir. Bizim kendi kendimize anlamamızın neredeyse imkansız olduğu bazı gıdalar vücudumuzda sindirilemez ve bunun sonucunda gıda intoleransı oluşur. Pinner test parmak ucundan alınan kan ile vücudunuza zarar veren, sindirilemeyen yani intoleransınızın olduğu gıdaları tespit eden en gelişmiş test yöntemidir. Dünya üzerinde en çok tüketilen 200 besin maddesi Pinner test’in yurtdışındaki laboratuvarlarında incelenir ve bu gıdalardan hangilerine karşı intoleransınızın olduğu detaylı bir rapor ile raporlanır. Yaklaşık 2 hafta süren çok kapsamlı bir laboratuvar analizi sonucunda kişilere raporları ulaştırılır.

İnsanlar neden bu testi yaptırmalı?
Dünya sağlık örgütü verilerine göre dünya nüfusunun yarısında gıda intoleransı bulunuyor. 1 milyar kişide tanısı konmuş, gıda intoleransı var ve bu rakamın 2015’te 2.5 milyara ulaşacağı öngörülüyor. Bu çok ciddi bir rakkam ve gıda intolerasını bilmeyen kişiler çeşitli rahatsızlıklarla karşı karşıya kalabiliyor. Pinner test ile kişiler kolaylıkla gıda intoleransına yol açan gıdaları öğrenebilir ve uzmanlar eşliğinde bu besinleri belirli sürelerde hayatlarından çıkartarak rahatsızlıklarından kurtulma noktasında Pinner test’den destek alabilirler. Gün icerisinde en çok yaptığımız şeylerden birtanesi yemek yemek ve bir şeyler içmek bu yüzden vücudumuza zarar veren yiyecek ve içecekleri bilmemiz  her koşulda olumlu ve faydalı diye düşünüyorum.

Alınan sonuçlar doğrultusunda insanlara ne gibi önerilerde bulunuyorsunuz?
Pinner test’i kişiler daha çok kilo verememe, daha sağlıklı yaşama, mide bağırsak şikayetleri gibi nedenlerden yaptırıyorlar. Sonuçlar çıktıktan sonra doktor ve diyetisyen uzamanlar eşliğinde  intoleransı olan besinleri belirli zaman dilimlerinde alternatif gıdalar ile değiştirerek beslenme planında bir düzenlemeye gidiliyor ve bu gıdalar bir süre tüketilmiyor ve sürecin sonucunda çok daha saglıklı kilo verebilme, gıda intoleransının tetiklediği bir çok rahatsızlıkta da düzelme gözlemlenebilmektedir.

Hangi ünlüler Pinner test yaptırdı?
Elçin Sangu, Berrak Tüzünataç, Mert Fırat, Özge Özpirinçci, Yonca Evcimik, Zeyno Günenç, Doğa Rutkay, Demet Evgar, Serkan Altunorak, Aslı Enver, Sinem Kobal, Ceyda Düvenci, Ayşe Özyılmazel ,Buğra Gülsoy, Erkan Petekkaya, Meryem Uzerli , Murat Boz, Berk Atan, Burcu Özberk, Beyza Şekerci, Engin Hepileri, Berrak Tüzünataç, Ayça Erturan, Merve Özbey, Emre Kınay, Hande Erçel, Can Bonomo, Sinem Özturk, Serkan Çayoğlu, Esra Dermencioğlu, Doğa Rutkay, Aylin Kontente, Açelya Topoğlu, Selin Şekerci, Şinasi Yurtsever ve daha bir çok ünlü bu test ile sağlıklarına daha dikkat ediyor.

 

KAYNAK : www.instyle.com.tr